Z żalem zawiadamiamy, że 4 czerwca 2026 zmarł w Poznaniu, w wieku 90 lat, prof. Mirosław Bukowski, kompozytor, dyrygent, pedagog, członek Związku Kompozytorow Polskich od 1965 roku.
Był profesorem i dziekanem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyrygentem Wielkopolskiej Orkiestry Symfonicznej w Poznaniu. Twórcą dzieł orkiestrowych, chóralnych, instrumentalnych i wokalnych, autorem i wykonawcą muzyki teatralnej. Jego utwory były prezentowane na festiwalach krajowych i zagranicznych – m.in. we Francji, Niemczech i Armenii. Swojej pracy pedagogicznej oddawał się z wielkim zaangażowaniem. Uhonorowany odznaczeniami państwowymi za zasługi w działalności kulturalnej i pedagogicznej, laureat honorowych odznak Miasta Poznania i Szczecina.
Cześć jego pamięci!