ZKP
ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH
Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, mail: zkp@zkp.org.pl

                                                                                                    Warszawa, 7 października 2013

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

gorąco zachęcam do zapoznania się z programem 42. Konferencji Muzykologicznej ZKP pod tytułem „Musica ecclesiastica – vetus et nova”, która – dzięki naszym Kolegom z Uniwersytetu Opolskiego – odbędzie się w Opolu i Nysie w dn. 23−25 października 2013 roku.

W konferencji weźmie udział ponad 50 referentów, a różnorodne i ciekawie zapowiadające się wystąpienia zgrupowane są w trzynastu sesjach oraz dwóch panelach poświęconych historii muzykologii kościelnej w Polsce. Organizatorzy przygotowali ponadto koncert muzyki Augustinusa Volckmera, XVIII-wiecznego kompozytora działającego w Nysie. Szczegółowy program można znaleźć na nowej stronie internetowej ZKP (www.zkp.org.pl, zakładka „Sekcja Muzykologów – Konferencje Muzykologiczne ZKP Polecam również uwadze Koleżanek i Kolegów projekt międzynarodowej konferencji „Narodowość i uniwersalizm. Historiografia muzyczna w Europie Środkowej i Wschodniej” (Radziejowice, 16–19 września 2014 r.), organizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Sekcją Muzykologów ZKP. Propozycje referatów należy zgłaszać do 15 listopada 2013 r. pod adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (www.nifc.pl, zakładka „Konferencje”).

Uprzejmie przypominam, że 31 października 2012 r. mija termin składania prac do kolejnej edycji Konkursu im. Księdza Profesora Hieronima Feichta. Prace należy przesyłać pod adres Sekcji Muzykologów z dopiskiem „Nagroda Feichta” (decyduje data stempla pocztowego). Zgodnie ze zmianami Regulaminu Nagrody, przyjętymi przez Walne Zebranie Sekcji w czerwcu bieżącego roku, do konkursu dopuszcza się „prace muzykologiczne na dowolny temat, opublikowane w Polsce w roku zgłoszenia do nagrody lub w ciągu dwóch lat kalendarzowych poprzedzających to zgłoszenie; uwzględnione też mogą być prace niewydane (magisterskie lub doktorskie) lub opublikowane za granicą. W przypadku prac niewydanych za datę publikacji uznaje się datę obrony pracy”.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

[-]

Paweł Gancarczyk
Przewodniczący Sekcji Muzykologów ZKP